Zayıflama Sırları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Egzersizler
  4. »
  5. Bacak Eritme ve İnceltme Yolları

Bacak Eritme ve İnceltme Yolları

admin admin -
11 0

Bacaklarımı nasıl inceltebilirim?”, “Bacak yağlarını yakmak için ne yapabilirim?” soruları özellikle kadınlar tarafından sıklıkla sorulan soruların başında yer alıyor.

Kalça, basen ve üst bacak bölümü kadınlarda yağların en sık toplandığı bölümlerdir. Doğurganlık özelliğine uygun vücut yapısı ve hormonların üzerine hareketsiz bir yaşam ve sağlıksız beslenme alışkanlıkları eklendiğinde kalın ve yağlı bacaklarla karşı karşıya kalınabiliyor. Ancak canınızı sıkmak yerine düzenli bir program uygulayarak sıkı ve ince bacaklara sahip olabilirsiniz.

Sadece Bacak Yağlarını Eritebilir Miyim ?

Bacak yağlarını eritmek ne yazık ki tek başına mümkün değil. Vücudunuzun herhangi bir bölgesindeki yağları tek başına yakamazsınız. Bölgesel yağ yakımı gibi bir durum söz konusu değildir. Düzenli beslenme ve spor yaparak tüm vücut olarak yağ yakımı sağladığınızda gözle görülür bir incelmeye sahip olabilirsiniz.

Bacaklarınızı eritmek için yapacağınız egzersizler, ilgili bölgedeki kasların çalışmasını ve gelişmesini sağlayacak ve böylelikle bacaklarınızın daha sıkı ve ince görünmesini sağlayacaktır. Ancak unutmamalısınız ki eğer ideal kilonuzun yukarısında iseniz; kasların etrafını çevreleyen yağlardan dolayı sıkılaşmayı ciddi anlamda hissedemeyebilirsiniz. Sabreder ve kilo verir hem de egzersizlerinize devam ederseniz alacağınız sonuç tatmin edici olacaktır.

Bacakları Eriten Diyet

  • Günlük en az 3 litre su için, Yemeklerden önce bir bardak su içmeniz iştahınızı kapatacaktır.
  • Karbonhidrattan ziyade protein ağırlıklı beslenmeye özen gösterin. Sizi daha çok tutacak ve daha çabuk doyuracaktır.
  • Ödem atıcı detoks tariflerimizden deneyin.

Evde Yapabileceğiniz Bacak Egzersizleri

  1. Lunge Hareketi:
Lungle Hareketi
Lungle Hareketi

Ayakta dik bir şekilde dururken bir ayağınızı öne doğru getirin ve geride kalan ayağınızı geriye doğru esnetin. Dizler yere değmeyecek pozisyonda bir iki saniye bekleyin. Daha sonra diğer bacağınıza geçin. 3 set 15 tekrar ile bacaklardaki selülit oluşumunu da engellenmiş olursunuz.
İlk defa yaptığınızda dengeyi sağlamanız kolay olmayacak yavaş ve doğru yapmaya özen gösterin.

2. Sumo Squat:

Sumo Squat Egzersizi
Sumo Squat Hareketi

Dik bir şekilde ayakta iken ayaklarınızı kalça genişliğinden daha fazla olacak şekilde iki yana açın. Yavaşça oturur şekilde aşağıya inin, bir iki saniye bekledikten sonra başlangıç pozisyonuna dönün. 3 set 15 tekrar ile çalışabileceğiniz bu hareketle iç bacaklarınızı çalıştırmış olursunuz. Selülit oluşumunu engeller. Kalça için de etkili bir harekettir.

3. Standing Leg Raise Hareketi

Standing Leg Raise Hareketi
Standing Leg Raise Hareketi

Ayakta düz ve dik bir şekilde pozisyon alın. Eller kalçada olacak şekilde, dizler bükülmeden sağ ayağınızı sağ dizinizi bükmeden yana doğru havaya kaldırın. Vücudunuzun dikliğini bozmamaya özen gösterin. Hareketi bir bacak ile bitirdiğinizde diğer bacağa geçin. 3 set 10 tekrar yapabilirsiniz. Bacak ve kalça bölgenizi çalıştırıp sıkılaşmasını sağlar.

Daha fazla yağ yakmak istiyorsanız, yapacağınız egzersizlere ağırlık da ekleyebilirsiniz.

Günlük olarak düzenli yürüyüş, koşu, ve bisiklet turu bacaklarınızı önemli derecede sıkılaştırıp inceltecektir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir