Zayıflama Sırları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Zayıflama
  4. »
  5. Fantastik dörtlü çay içindekiler

Fantastik dörtlü çay içindekiler

admin admin -
3 0
Fantastik dörtlü çay içindekiler

Tam adı Esila Fantastik 4 lü Yaz Çayı olan bitki çayı, bazı tıbbi aromatik bitkilerin karıştırılmasından elde edilen bir bitki çaydır.

Bu makalede Fantastik dörtlü çayın içindeki bitkilerin net tür faydaları olduğunun tek tek açıklaması yapılacaktır.

Esila firması hakkında bilgiler:

Esila firması 1994 yılında kurulmakla birlikte bitki çayı üretimine 2004 yılında başlamıştır. Firmanın kurucusu Abdurrahman MUSLU’dur.

Abdurrahman MUSLU 2002 yılında Celal Bayar Ünivesitesi Tıbbi ve Aromatik Bitkiler bölümünden mezun olduktan sonra firmaya kimya ve ziraat mühendisleri alarak 2004 yılında Esila firması üzerinden bitki çayı üretimi ve dağıtımına başlamıştır.

Esila bitki çayları bilimsel metotlar çerçevesinde ve geleneksel yöntemlere dayanarak hazırlanmakta ve firmanın dağıtım ağı ile mağazalara pazarlanmaktadır.

Esila bitki çayı fabrikası İskenderun’da olup 1200 m2 kapalı alan parkuruna sahiptir.

Esila firmasının fantastik dörtlü çay haricinde civanperçemli karışık bitkisel macun, chia tohumlu çay, acı çehreli karışık bitkisel çay, anne sütü bitkisel karışık çay, cilt bakım yağı, flash form karışık bitkisel macun, gojiberry karışık bitkisel çay gibi ürünleri bulunmaktadır.

Fantastik dörtlü çay içindekiler

Doğala Özdeş Kayısı Aroması (%5)

Goji Berry (Kurt üzümü) (%15):Yaşlanmayı geciktirir, sindirimi kolaylaştırır, anksiyeteye iyi gelir, doğurganlığı artırır, şeker seviyesini dengeler, kolesterol seviyesini dengeler, görme bozukluğuna iyi gelir, C vitamini içerir.

Acı Cehre (%10): İştah kapatır, sindirimi hızlandırır, kabızlığa iyi gelir, ödem attırır.

Chia Tohumu (%15): Yaşlanmayı yavaşlatır, cilt sağlığını korur, enerji artırır, metabolizmayı düzenler, diş sağlığı ve kalp sağlığını korur, diyabet tedavisini destekler.

Biberiye: Cildin gözeneklerini açar, adet söktürücü etkisi vardır, antioksidan özelliği bulunmaktadır, migrene iyi gelir, kanser önleyicidir.

Sandaloz sakızı: Vücuttaki mikropları atar, bitkisel ağrı kesicidir, mide, kemik ve baş ağrısına iyi gelir, mide enzimlerini dengeler, uzun süre tokluk sağlar.

Kitre: Soğuk algınlığı, grip, kronik yorgunluk, astım, kalp hastalıkları, böbrek hastalıkları ve mide ülserine iyi gelir.

Şahtere otu: Bağırsak spazmına iyi gelir, karaciğer enzimlerini düzenler, deri sorunlarına ve kabızlığa iyi gelir.

Funda Yaprağı: Böbrek taşının düşürülmesine yardımcı olur, enfeksiyon kaynaklı ishale iyi gelir, gut ve kalp hastalığının tedavisine yardımcı olur, kan şekerinin dengelenmesine yardımcı olur, prostat kanserine iyi gelir.

Sinameki:Müshil etkisi bulunmakta olup şiddetli kabızlığın tedavisinde kullanılmaktadır.

Rezene: Kansızlığa, ses kısıklığına, strese, depresyona iyi gelir. Kas gevşetici özelliği vardır.

Defne Yaprağı:Soğuk algınlığı, grip, göz hastalıkları, gastrit ve ülser gibi mide hastalıklarına iyi gelir. Kan şekerini dengeler. Baş ve bel ağrılarını hafifletir.

Anason:İştah açar, uyku verir, anne sütünü artırır, gastrik spazm şikayetlerine ve bağırsak gazı şikayetlerine iyi gelir. Balgam söktürücü ve antibakteriyel etkisi bulunmaktadır. Ayrıca karaciğer koruyucudur.

Portakal: Şeker hastalığına iyi gelir. Kan basıncını dengeler. Kötü kolesterolü düşürür. Kansızlığa iyi gelir. Şeker hastalığının tedavisine yardımcı olur. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Böbrek taşı oluşumunu engeller.

Kekik: Kabızlığa, şişkinliğe, hazımsızlığa iyi gelir. Metabolizma hızını artırırır, yağ yakımı hızını artırdığı için kilo vermeye yardımcı olur.

Mersin Yaprağı: A vitamini içerir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Mide ağrılarına iyi gelir. Görme yeteneğini artırır.

Papatya: Adet ağrılarını azaltır. Kemik erimesini yavaşlatır. Uyumaya ve rahatlamaya yardımcı olur. Sindirim sistemi için faydalıdır. Mide yanmasına iyi gelir. Diyabet hastalarına faydalıdır.

Ardıç Tohumu:Toksinlerin temizlenmesine yardımcı olur. Kötü kolesterolü düşürür. Sinirleri yatıştırır.

İLGİLİ YAZILAR:

Esila fantastik dörtlü yaz çayı zayıflatır mı ?

Fantastik 4’lü yaz çayı ne işe yarar ?

Fantastik dörtlü zayıflama çayı nasıl kullanılır ?

Esila zayıflama çayı kullanıcı yorumları

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir