Zayıflama Sırları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Egzersizler
  4. »
  5. Evde Yapabileceğiniz Kalça Egzersizleri

Evde Yapabileceğiniz Kalça Egzersizleri

admin admin -
6 0

Egzersiz yapmadan sağlıklı kilo verme düşünülemez. Evde basit olarak yapabileceğiniz en etkili egzersizler ise kalça egzersizleridir. Bu egzersizler hem yağın fazla olduğu bölümleri doğrudan etkiler hem de vücudun genelini çalıştırır.

Egzersiz ayrıca sağladığı mutluluk hormonu sayesinde diyet motivasyonu konusunda süreklilik sağlarlar. Yani egzersiz düzenli yaptığınızda bir sonraki egzersizi iple çekersiniz. Böylece diyet motivasyonunuz da uzun süre devam eder.

Sumo Squat

Ayaklar omuz genişliğinden daha açık, ayak parmak uçları da dışarıya dönük olacak şekilde pozisyon alınır. Karın sıkı halde, dizler kırılarak kalçayı oturuyormuş gibi arkaya vererek inip tekrar yukarı kalkıyoruz. 15 tekrar yapabilirsiniz. Bu hareket ile bacak, kalça ve karın kaslarınızı çalıştırmış oluyorsunuz.

Sumo Squat

Lunge

Bacaklar omuz genişliğinde açık beliniz dik konumda harekete başlıyorsunuz. Bir bacağınız ileri doğru geniş adım atarak diğeri yerinde kalarak dizlerinizi kırıyorsunuz. Arkadaki bacağınız yere inebilene kadar aşağıya doğru iniyorsunuz. Daha sonra başlangıç pozisyonuna geri dönüyorsunuz. Bu hareketi de her iki bacak için 10 tekrar yapabilirsiniz. Bu hareket ile de bacaklarınız sıkılaşır ve kalça kaslarınız ısınmaya başlar.

Lunge

Hip Lift

Dizler bükülü olacak şekilde yere yatılır. Bir bacak ileriye doğru uzatılıp karın kasları sıkılı bir şekilde vücudunuzu yukarı kaldırın. Biraz bekleyip başlangıç pozisyonuna dönün. 10 tekrardan sonra diğer bacağa geçin. Kalça ve karın kaslarınızı çok iyi çalıştırabileceğiniz bir harekettir.

Geriye Tekme Egzersizi (Kneeling Leg Extension)

Squat

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir