Zayıflama Sırları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Egzersizler
  4. »
  5. Kolay ve Etkili Bacak İnceltme Egzersizleri

Kolay ve Etkili Bacak İnceltme Egzersizleri

admin admin -
9 0

Kalın ve selülitli bacaklara sahip olanlar, çeşitli bacak inceltme yolları deneyerek hem bacaklarını inceltmeye hem de zayıflamaya çalışırlar. Bacak inceltme yöntemleri arasında en yaygın olan yöntemler bacak zayıflatma egzersizleri ve bacak inceltme diyeti gibi yöntemlerdir.

Bacak inceltme egzersizleri, evde kolaylıkla yapabileceğiniz egzersiz tipler arasındadır. Bacak eritme egzersizleri ile hem bacaklarınız incelecek, yağlar eriyecek ve sıkılaşacak hem de selülitlerden de kurtulabilirsiniz.

Hiç bir egzersiz ile 3-5 günde değişim görmeniz mümkün değildir. Ancak düzenli ve kararlı şekilde uyguladığınızda egzersizlerin faydasını görebilirsiniz.

Jump Squat

Jump Squat

Jump Squat, kesinlikle en etkili bacak inceltme egzersizi olarak kabul edilir. Ancak tek başına yapıldığında diğer tüm egzersizler gibi jump squat da yeterli değildir.

Belirli bir plan içinde diğer egzersizler de uygulanmalıdır.

Front Back Lunge

Bacak inceltme egzersizleri arasında en basit yöntemlerden biri de front back lunge hareketidir.

Squat With Shoulder Press

Squat hareketleri arasında en hızlı bacak inceltme hareketlerinden biri olan squat with shoulder press aynı zamanda omuzları ve kol kaslarını da çalıştıran zorlayıcı bir egzersizdir.

Step Up

Step up hareketi de en bilinen ve pratik bacak inceltme egzersizleri arasındadır. Çok basit olarak bir yükseltinin üzerine adım atma şeklinde uygulanır. Evde herhangi bir nesneyi bu amaçla kullanabilirsiniz.

Sumo Squat

Sumo squat bacak inceltme hareketi, bacak içi kaslarını çalıştıran zorlayıcı bir egzersizdir. Bununla beraber en etkili bacak inceltme hareketleri başında gelir.

Glute Bridge


Tüm egzersizler bir plan doğrultusunda ve bilinçli olarak yapılmalıdır. Önce hafif daha sonra zamanla ağırlaşan bacak eritme egzersizleri için profesyonel destek almak son derece faydalıdır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir