Maydanoz Suyu ile Zayıflama

Maydanoz Suyu

Limonlu maydanoz suyu ile zayıflama pek çok diyet ve beslenme uzmanı tarafından önerilen, son dönemlerin zayıflama kürü olarak karşımıza çıkıyor.

Maydanoz suyu kalorisi olmayan bir içecektir ve kan dolaşımını hızlandırarak metabolizmanın daha hızlı çalışmasına yardımcı olur.

Maydanoz suyu kürü içerisinde yer alan fitokimyasallar nedeniyle vücuttaki ödemi atıcı ve yağ yakıcı etkileri bulunuyor.

Bu nedenle hem yağ yakıcı hem de ödem atıcı etkileriyle pek çok bitki çayından daha faydalı bir zayıflama içeceği olarak biliniyor.

Maydanoz Suyu Zayıflatır mı?

Tükettiğiniz besinlere dikkat ederek ve maydanoz suyunu düzenli tüketerek 1 hafta içerisinde yaklaşık olarak 2 kilo verebilmeniz mümkün.

Maydanoz suyu kürü  limon suyu ile karıştırıldığında etkilerini daha fazla arttıracaktır.

Genellikle uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda maydanoz suyu 15 günlük program sürecinde tüketiliyor, ancak 2 aylık kullanımını öneren diyet ve beslenme uzmanları da var. 2 Aylık düzenli kullanımda ortalama olarak 8 kilo kalıcı kilolardan verdirebiliyor.

Maydanoz Suyu ile Kilo Verme

Maydanoz suyu ile zayıflama ve fit kalabilmek mümkün, bunun için her sabah kahvaltı yapmadan 30 dakika önce bir büyük su bardağı limon içeren maydanoz suyu kürü içmeniz gerekiyor.

Ayrıca akşam yemeğinden yaklaşık olarak 40 dakika önce tüketirseniz, uykunuzda size yağ olarak geri dönecek olan besinlerin parçalanmasına yardımcı olmuş olursunuz.

İçerisinde yer alan bileşenler sayesinde, kan dolaşımını ve metabolizmayı hızlandırıcı etkileri bulunuyor, kana oksijen takviyesine olanak sağlayan maydanoz kürü sayesinde yağların yakılması kolaylaşıyor.

Diğer yandan idrar yollarını çalıştırıcı etkileri sayesinde vücudunuzda oluşan ödemden kurtulacaksınız ve maydanoz suyu kürünün yağ yakıcı etkisi sayesinde, hareketsiz bölgelerinizde yer alan yağlardan kurtulacaksınız.

Maydanoz Suyu Nasıl Hazırlanır?

Gerekli Malzemeler:

Yarım demet maydanoz

2 Çorba kaşığı taze limon suyu

1/2 Su bardağı kadar su

Hazırlanışı:

Tüm bu malzemeleri karıştırıyoruz ve robota atarak sıvı haline getiriyoruz. Hazırladığınız anda tüketirseniz vitamin değeri açısından daha zengin olacaktır.

Yukarıda yer alan tarifi her gün 1 bardak olacak şekilde sabah ve akşam yarım bardak olarak tüketin. Haftada ortalama 2 kilo verebilmek mümkün.

15 gün sürekli uyguladıktan sonra 7 gün ara vermelisiniz. Aksi taktirde metabolizmanız ve böbreklerinize fazla yüklenmiş olursunuz.

Özellikle kronik rahatsızlığı bulunanlar, tansiyon hastaları ve hamilelerin tüketmesi önerilmez. Bunun dışında hormon hastalarının tüketmesinde bir sakınca yoktur, aksine metabolizmayı hızlandırıcı etkileri sayesinde hormonlar üzerinde olumlu etkiler yaratabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bilgio